MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Karmstolar 9344166
*
nr 934 4166
Karmstolar
1 par, rokokostil
Utrop:
600 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 18:51:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/1 20:33:39
1
300 kr
8/1 11:11:22
2
350 kr
12/1 17:50:02
3
800 kr
12/1 18:28:02
4
900 kr
12/1 18:36:21
5
1.000 kr
12/1 18:36:42
4
1.200 kr
12/1 18:41:21
6
1.500 kr
12/1 18:42:11
4
1.500 kr
12/1 18:42:11
6
1.500 kr (Budbetjänt)
12/1 18:42:36
4
1.600 kr
12/1 18:44:20
6
1.800 kr
12/1 18:46:17
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar rokoko rokoko-stil rokokostil stol stolar
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47
-
8246 Fåtölj
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samsas
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:29
-
1026 Fåtölj
Ingrid, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jobst..//
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:23
-
3160 Fåtölj
Yngve Ekström (1913-1988), Sverige, Lamino, Swedes..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:32
-
3070 Fåtöljer
Ett par, "Artwood"
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:30
-
3126 Fåtöljer
Ett par, Gripsholmsmodell, 1900-tal
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:57
*
Karmstolar
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
nr 934 4166
Karmstolar
1 par, rokokostil
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/1 20:33:39 | 1 | 300 kr |
8/1 11:11:22 | 2 | 350 kr |
12/1 17:50:02 | 3 | 800 kr |
12/1 18:28:02 | 4 | 900 kr |
12/1 18:36:21 | 5 | 1.000 kr |
12/1 18:36:42 | 4 | 1.200 kr |
12/1 18:41:21 | 6 | 1.500 kr |
12/1 18:42:11 | 4 | 1.500 kr |
12/1 18:42:11 | 6 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
12/1 18:42:36 | 4 | 1.600 kr |
12/1 18:44:20 | 6 | 1.800 kr |
12/1 18:46:17 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar rokoko rokoko-stil rokokostil stol stolar
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47 -
8246 Fåtölj
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samsas
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:29 -
1026 Fåtölj
Ingrid, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jobst..//
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:23
-
3160 Fåtölj
Yngve Ekström (1913-1988), Sverige, Lamino, Swedes..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:32 -
3070 Fåtöljer
Ett par, "Artwood"
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:30 -
3126 Fåtöljer
Ett par, Gripsholmsmodell, 1900-tal
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:57